Rýchly popis:

Okružná cesta plná histórie, krásnej prírody a horských výhľadov. Navštívite Rýnske vodopády, prejdete sa po kvetinovom ostrove, uvidíte múmiu ľadového muža a veľa iného. To všetko v objatí majestátnych Álp.



Typ stravy:
raňajky

Doprava:
autobusová

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: orientačná cena pobytovej taxy 2 EUR/os./noc (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene).  Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 180 EUR/4 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 170 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Popoludní krátka zastávka pri jazere Misurina, obklopeného vysokými horskými štítmi, ktoré sa zrkadlia na jeho hladine. Krátky transfer do exkluzívneho strediska Cortina d´Ampezzo, prezývaného aj „kráľovná Dolomitov“. Prehliadka romantického centra mesta, ležiaceho medzi 3300 m vysokými končiarmi Dolomitov, kde sa v roku 1956 konali Zimné olympijské hry. Možnosť návštevy olympijského štadióna. Presun do hotela, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, príchod do horského strediska Sasso Pordoi s možnosťou vyviezť sa lanovkou na vrch Sass Pordoi (2950 m). Z vrcholu sa naskytá nádherný výhľad na okolité viac ako 3000 m vysoké končiare, okrem iných aj na najvyšší vrch Dolomitov, končiar Marmolada (3343 m). Pokračovanie Veľkou dolomitskou cestou, do hlavného mesta južného Tirolska – Bolzana. Prehliadka historického centra, v ktorom sa stretáva nemecká kultúra a architektúra s talianskou a vytvárajú tak zaujímavý kolorit na pozadí masívnych vrchov. Možnosť návštevy archeologického múzea, kde je vystavený slávny 5000 rokov starý ľadový muž Őtzi, ktorý bol objavený na rakúsko-talianskych hraniciach. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, transfer do nemeckého mesta Konstanz (Kostnica) - ideálne výletné miesto vďaka jedinečnej polohe pri Bodamskom jazere v blízskosti Švajčiarska a Lichtenštajnska.  Mesto bolo dejiskom kostnického koncilu, ktorý riešil otázku trojpápežstva a reformy cirkvi, počas ktorého bol odsúdený a následne upálený český kňaz a reformátor Majster Jan Hus. Prechádzka po zachovalom stredovekom centre mesta, kde sa nachádza aj Husov dom.  Presun k Rýnskym vodopádom v meste Schaffhausen, ktoré sú najväčším vodopádom v Európe vzhľadom na prietok vody, vyhliadka, fakultatívne plavba loďou do tesnej blízkosti vodopádu. Transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, presun na kvetinový ostrov Mainau na Bodamskom jazere s impozantným arborétom. Plavba loďou k hradu Meersburg zo 7. storočia – najstarší hrad na území Nemecka, prechádzka historickým centrom. Odchod do neďalekého mesta Friedrichshafen, prehliadka centra a prístavu univerzitného mesta, ktoré je preslávené najmä vďaka Ferdinandovi von Zeppelinovi. Ten v meste založil továreň na vzducholode, návšteva Múzea vzducholodí so zaujímavými technickými expozíciami. Transfer do hotela v blízkosti Innsbrucku, ubytovanie a nocľah.  

5. deň – raňajky, presun do hlavného mesta Tirolska – Innsbrucku. Prehliadka námestia, katedrály, gotickej štvrte, ktorej symbolom je Zlatá strieška, Cisársky palác, renesančný zámok Ambras. V poludňajších hodinách transfer, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.    



Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Cortina d´Ampezzo - Bolzano - Konstanz - vodopády Schaffhausen - Mainau - Innsbruck

Popisný text z ponuky CK Turancar, aktualizované 1.10.2025

Trvanie:
od
do
nocí
Doprava:

Načítavam termíny...
cena za osobu na základnom lôžku
513,30 €
1 026,60 €
zvoz
0,00 €
0,00 €
Valentínsky bonus
-25,00 €
-25,00 €
príplatok za dvojsedadlo
170,00 €
0,00 €
orientačná cena vstupov (platba na mieste)
110,00 €
0,00 €
Poistenie - PLUS 13,80 / nad 70r.
69,00 €
0,00 €
Poistenie - KOMFORT 11,40 / nad 70r.
57,00 €
0,00 €
Poistenie - PLUS 8,80 / nad 70r. (bez poistenia storna)
44,00 €
0,00 €
Poistenie - PLUS 6,90 /do 70 r.
34,50 €
0,00 €
Poistenie - KOMFORT 5,70 /do 70r.
28,50 €
0,00 €
Poistenie - PLUS 4,40 / do 70r. (bez poistenia storna)
22,00 €
0,00 €
miestenka
10,00 €
0,00 €
orientačná cena pobytovej taxy
8,00 €
0,00 €
Komplexné cestovné poistenie KOMFORT  Info
28,50 €
0,00 €
Komplexné cestovné poistenie PLUS  Info
34,50 €
0,00 €
Asistencia k motorovému vozidlu do 1500 eur
13,00 €
0,00 €

Cena spolu
1 001,60

Upozornenie: Tieto stránky majú informatívny charakter. Travel.Sk neručí za chyby alebo neaktuálnosť zverejnených údajov. CK je oprávnená kedykoľvek predĺžiť, zrušiť alebo zmeniť prezentované ponuky, zľavy, bonusy alebo podmienky poskytnutia služby. Záväzný je až návrh zmluvy o zájazde predkladaný zákazníkovi na základe jeho nezáväznej objednávky.

Kód zájazdu PYB2Y3
  • 3.6. - 7.6.2026 (5 dní / 4 noci)
  • autobusom z Bratislava
  • raňajky
  • 2 dospelí
  • dvojlôžková izba
500,80
1 155,00
-13% Ušetríte 154 €

1 001,60