Stretnutie s Čiernou Horou vám predstaví tú najmalebnejšiu oblasť Jadranského pobrežia, kde spoznáte historickú Budvu s elegantnými ikonami, ktorá šíri atmosféru stredoveku aj dnes, malebné mestečko Perast a celú krásu Kotorského zálivu i národného parku Lovćen s bohatou flórou a faunou. Zoznámite sa aj s kolískou kultúry čiernohorského národa - mestom Cetinje, ležiace 25 km od pobrežia, či najväčšie balkánske jazero.
4* hotely
Polpenzia
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Podgorica/Dubrovnik – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – letisko – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 5x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou, autokarovú dopravu podľa programu, sprievodcu CK SATUR.
Za 1/1 izbu, vstupy, ochutnávku, plavby, pobytovú taxu, cestovné poistenie.
Letecká.
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.
PODGORICA/DUBROVNÍK - BUDVA Odletíme do Podgorice/Dubrovnika. Presunieme sa do najväčšieho prímorského strediska Čiernej Hory – Budvy a užijeme si voľný program.
PERAST - KOTOR - BUDVA Po raňajkách sa vyberieme do jedného z najkrajších barokových miest v Čiernej Hore, do mestečka Perast na pobreží Kotorskej zátoky . Počas výletu loďou uvidíme najznámejšie atrakcie Perastu – dva kostolné ostrovčeky. Ostrov sv. Juraja je pre turistov neprístupný, nachádza sa tu benediktínsky kláštor a cintorín. Na Ostrove Panny Márie v skalách si pozrieme nádhernú kaplnku s pozostatkami Panny Márie a krásnymi obrazmi a malé múzeum. Ďalej budeme pokračovať do malebného mestečka Kotor , ktoré je od roku 1979 zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Medzi najznámejšie pamiatky patria mestské hradby (Sú dlhé 5 km a miestami vysoké až 20 m. Obklopujú mesto od mora až na vrchol sv. Ivana.), palác Grgurina, Katedrála sv. Tripuna, Námestie zbraní a spleť kľukatých uličiek. V podvečerných hodinách sa vrátime späť do Budvy.
NÁRODÝ PARK LOVČEN - NJEGUŠI - CETINJE - BUDVA Dnešný deň si užijeme v Národnom parku Lovčen , ktorý je významný tiež pre svoje kultúrne dedičstvo. Na vrchole Jezerski (výstup 461schodmi) si pozrieme Mauzóleum Petra Petrović –Njegoša II, vladyku, básnika a filozofa. Nevynecháme ani dedinku Njeguši ležiacu na úpätí pohoria Lovčen. Dedinka je známa predovšetkým tým, že odtiaľto pochádza významný kráľovský čiernohorský rod – Dynastia Petrović –Njegošovcov. Je známa aj svojou ľudovou architektúrou a gastronomickými špecialitami vychýrený njegušský pršut a njegušský syr, ktoré aj ochutnáme. Posilnení sa presunieme do mesta Cetinje , ktoré bolo do roku 1918 hlavným mestom Čiernohorského kniežatstva. Teraz je duchovným a kultúrnym centrom Čiernej Hory. Prehliadneme si mesto, ktoré sa pýši množstvom kultúrno –historických pamiatok. Navštívime Cetinjský kláštor zo začiatku 18. storočia, ktorý slúžil najmä ako rezidencia čiernohorských panovníkov aj ako sídlo najvyššej hlavy pravoslávnej cirkvi, vladykov. Aj dnes funguje ako sídlo hlavy čiernohorskej pravoslávnej cirkvi. Podvečer sa vrátime sa do Budvy.
SKADARSKÉ JAZERO - VINÁRSTVO PLANTAŽE - BUDVA Po raňajkách nás čaká cesta ku Skadarskému jazeru , ktoré je najväčším jazerom na Balkáne. Nachádza sa na hranici s Albánskom, ktorému jedna tretina jazera patrí. V Čiernej Hore je jazero a jeho okolie od roku 1983 národným parkom. Je jednou z najväčších vtáčích rezervácií v Európe s viac než 270 druhmi, medzi inými aj poslednými európskymi pelikánmi. Počas výletnej plavby sa pokocháme krásnou prírodnou scenériou okolia. Pokračujeme do vinárstva Plantaže – 13. jul, ktoré vlastní najväčšiu vinicu v jednom komplexe, rozprestierajúcu sa na 2300 ha. Čaká nás návšteva vínnych pivníc s ochutnávkou vín (fakultatívne). Na záver dňa návrat do Budvy.
BUDVA Dnešný deň si doprajeme individuálne voľno.
PODGORICA / DUBROVNÍK - VIEDEŇ Po raňajkách, v závislosti od odletových časov (individuálne voľno) sa plní zážitkov presunieme na letisko, odkiaľ odletíme do Viedne.
Popisný text z ponuky CK Satur, aktualizované 30.7.2025
Upozornenie: Tieto stránky majú informatívny charakter. Travel.Sk neručí za chyby alebo neaktuálnosť zverejnených údajov. CK je oprávnená kedykoľvek predĺžiť, zrušiť alebo zmeniť prezentované ponuky, zľavy, bonusy alebo podmienky poskytnutia služby. Záväzný je až návrh zmluvy o zájazde predkladaný zákazníkovi na základe jeho nezáväznej objednávky
Ultra first moment leto 2026
V rámci obdobia kúpy zájazdu v čase od 01.09.2025 do 30.11.2025 s termínom nástupu od 16.05.2026 do 17.10.2026 charterovou leteckou dopravou s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan alebo Popradu, ďalej len „Ultra first moment leto 2026“, sme pre Vás pripravili:
- najvýhodnejšie konečné ceny,
- zálohu len 100,- eur,
- 1.000 detí za konečnú cenu 1,- eur,
- garanciu fixnej ceny v hodnote 29,- eur teraz zadarmo,
- garanciu najnižšej ceny v ufm v hodnote 49,- eur teraz zadarmo,
- najflexibilnejší balík výhod na trhu „Flexi leto“ v hodnote 99,- EUR teraz pri úhrade 100% zadarmo.
Platí do 30.11.2025
1000 detí za 1 EURO
Počas trvania špeciálnych podmienok kúpy zájazdu „Ultra first moment leto 2026“ môžete získať vo vybraných hoteloch a termínoch zníženú cenu detského paušálu pre jedno dieťa v konečnej cene už od 1,- EUR.
Táto cena platí pre dieťa ubytované na izbe s dvomi dospelými osobami.
Veková hranica dieťaťa a typ izby, na ktoré sa vzťahuje akciový detský paušál je určená konkrétnym hotelom a nedá sa meniť.
Táto cena je limitovaná na prvých 1.000 detí a na ďalšie deti nie je nárokovateľná.
Platí do 30.11.2025
Garancia ceny
Počas trvania špeciálnych podmienok kúpy zájazdu „Ultra first moment leto 2026“ zaplatíte fixnú garantovanú cenu zájazdu.
Cena zájazdu zakúpeného počas trvania špeciálnch podmienok „Ultra first moment leto 2026“ sa nezmení v priamom dôsledku zmeny ceny služieb pre cestujúcich, vyplývajúcej zo zmeny cien pohonných látok alebo iných zdrojov energie, výšky daní alebo poplatkov za služby cestovného ruchu, na ktoré sa vzťahuje zmluva o zájazde, vrátane turistických daní, letiskových daní alebo poplatkov a výmenných kurzov mien.
Platí do 30.11.2025
Balík služieb Flexi leto
Počas trvania špeciálnych podmienok kúpy zájazdu „Ultra first moment leto 2026“ v prípade ak pri kúpe zájazdu zaplatíte zálohu vo výške 100% z celkovej ceny zájazdu, získate ako bonus najflexibilnejší balík výhod „Flexi leto 2026“ zadarmo.
Balík výhod obsahuje:
- Bezplatná zmena mena až do 48 hodín pred odchodom
- Bezplatné storno 25 až 30 dní pred odchodom
- Bezplatná zmena hotela alebo destinácie 25 až 30 dní pred odchodom
- 100% garancia vrátenia peňazí do 3 dní
*Balík výhod „Flexi leto 2026“ je možné využiť iba na pobytové zájazdy s termínom nástupu od 16.05.2026 do 17.10.2026 s charterovou leteckou dopravou s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan alebo Popradu do destinácií: Cyprus (letisko Larnaca), Turecko (letisko Antalya), Rodos, Kréta, Zakyntos, Thasos, Kefalónia, Sardínia, Chorvátsko (letisko Brač), Bulharsko, Egypt (letisko Hurghada, Marsa Alam a Marsa Matrouh, Al Alamein).
**Balík výhod „Flexi leto 2026“ nie je možné využiť na poznávacie zájazdy.
Bezplatná zmena mena
V rámci balíka výhod „Flexi leto 2026“ v období kúpy zájazdu od 01.09.2025 do 30.11.2025 môže cestujúci, ktorý zmluvu uzatváral, bezplatne jedenkrát zmeniť meno cestujúcej osoby, a to až do 48 hodín pred začiatkom zájazdu.
Cena a podmienky, ktoré boli platné v deň objednania zájazdu, ostávajú nezmenené. Uvedené neplatí v prípade detí, pri ktorých zmenou cestujúceho príde aj k zmene veku dieťaťa a v tomto prípade je potrebné prípadný rozdiel v cene doplatiť.
Zmenu je možné na jednu zmluvu o zájazde alebo jednu zmluvu o poskytnutí cestovnej služby vykonať iba jedenkrát. Po tejto lehote je zmena mena spoplatnená vo výške skutočne vzniknutých nákladov, min. však 50 €/osoba.
Bezplatné storno
V rámci balíka výhod „Flexi leto 2026“ v období kúpy zájazdu od 01.09.2025 do 30.11.2025 môže cestujúci zakúpený zájazd aj bez udania dôvodu bezplatne zrušiť v lehote najmenej 25 a najviac 30 dní pred začiatkom termínu zájazdu.
V prípade bezplatného storna zájazdu bude klientovi účtovaný iba manipulačný poplatok vo výške 25,- EUR za jednu zmluvu o zájazde. Podmienkou je storno všetkých osôb v rámci jednej zmluvy o zájazde. Zaplatené peniaze s výnimkou zaplateného poistného a poplatku za službu Flexi leto vám budú vrátené do 3 dní od zrušenia zájazdu.
Na zrušenie zájazdu v iných lehotách sa vzťahujú štandardné Zmluvné podmienky.
Bezplatná zmena hotela alebo destinácie
V rámci balíka výhod „Flexi leto 2026“ v období kúpy zájazdu od 01.09.2025 do 30.11.2025 môže cestujúci bez udania dôvodu bezplatne jedenkrát zmeniť hotel alebo destináciu v lehote najmenej 25 a najviac 30 dní pred začiatkom termínu zájazdu. Podmienkou je zmena hotela alebo destinácie pre všetky osoby v rámci jednej zmluvy o zájazde. Zmeniť destináciu môžete do inej ľubovoľnej destinácie s odletom z Bratislavy, Košíc, Piešťan alebo Popradu, do ktorej organizuje CK vlastné zájazdy a tieto kapacity sú v čase požiadavky dostupné.
Na takýto nový vybraný zájazd budú platiť cena a podmienky, ktoré sú platné pre nový vybraný zájazd v deň objednania nového zájazdu. Celková cena nového zájazdu nesmie byť nižšia ako cena pôvodne objednaného zájazdu. V prípade, že cena nového zájazdu je nižšia ako cena pôvodného zájazdu, platí cena pôvodného zájazdu. Zmenu je možné na jednu zmluvu o zájazde alebo jednu zmluvu o poskytnutí cestovnej služby vykonať iba jedenkrát.
100% Garancia vrátenia peňazí
V rámci balíka výhod „Flexi leto 2026“ v období kúpy zájazdu od 01.09.2025 do 30.11.2025 v prípade nutnosti zrušenia zájazdu zo strany CK garantujeme vrátenie zaplatených peňazí za zájazd do 3 dní od zrušenia zájazdu.
Tieto špeciálne podmienky sa vzťahujú na predaj všetkých zájazdov ako aj samostatných služieb cestovného ruchu (ďalej aj „pobyty“) ponúkaných cestovnou kanceláriou v rámci špeciálnej akcie v období od 01.09.2025 do 30.11.2025 pod názvom „Ultra first moment leto 2026“.
Na práva a povinnosti cestovnej kancelárie a klientov (cestujúcich) sa vzťahujú Zmluvné podmienky cestovnej kancelárie, resp. Zmluvné podmienky cestovnej kancelárie pre samostatné služby cestovného ruchu (ďalej len „Zmluvné podmienky“) a ostatné dokumenty, okrem tých bodov, ktoré sú vyššie upravené a ktoré majú prednosť pred úpravou obsiahnutou v Zmluvných podmienkach a ostatných dokumentoch.
Platí do 30.11.2025
100 EUR do 30.11.2025
Záloha iba 100 €
30 % do 31.12.2025
Doplatok do výšky 30 % ceny zájazdu
50 % do 31.03.2026
Doplatok do výšky 50 % ceny zájazdu
100 % do 30 dní
Doplatok do výšky 100 % ceny zájazdu 30 dní pred termínom zájazdu
Bezplatné storno
V rámci balíka výhod „Flexi leto 2026“ v období kúpy zájazdu od 01.09.2025 do 30.11.2025 môže cestujúci zakúpený zájazd aj bez udania dôvodu bezplatne zrušiť v lehote najmenej 25 a najviac 30 dní pred začiatkom termínu zájazdu.
V prípade bezplatného storna zájazdu bude klientovi účtovaný iba manipulačný poplatok vo výške 25,- EUR za jednu zmluvu o zájazde. Podmienkou je storno všetkých osôb v rámci jednej zmluvy o zájazde.
Zaplatené peniaze s výnimkou zaplateného poistného a poplatku za službu Flexi leto vám budú vrátené do 3 dní od zrušenia zájazdu.
Na zrušenie zájazdu v iných lehotách sa vzťahujú štandardné Zmluvné podmienky.
25 % do 46 dní
pred termínom začatia zájazdu
50 % od 29 do 45 dní
pred termínom začatia zájazdu
75 % od 15 do 28 dní
pred termínom začatia zájazdu
90 % od 6 do 14 dní
pred termínom začatia zájazdu
100 % do 5 dní
pred termínom začatia zájazdu
22.09. - 27.09.2026
5 nocí / polpenzia
22.09. - 27.09.2026
5 nocí / polpenzia